Inicjatywy

Z ziemiami Wielkopolski związany jestem od pokoleń, dlatego rozwój i promocja Poznania służące mieszkańcom naszego pięknego miasta są dla mnie bardzo ważne.

Jednym z ważniejszych elementów promocji jest zwiedzanie miasta – tak dla turystów , jak i mieszkańców pragnących zgłębić wiedzę o Poznaniu i jego okolicach. Sądzę, że wspaniałą ku temu okazją mogłoby być święto patronów Miasta Poznania – Piotra i Pawła, przypadające na dzień 29 czerwca. Wystąpiłem za pośrednictwem Prezydenta do Rady Miasta z wnioskiem, aby dzień ten ustanowić wolnym od opłat za przejazdy komunikacją miejską. Przejazd całą rodziną do Nowego Zoo, nad Maltę, do zajezdni na Franowie, czy do innej części miasta wiąże się ze sporym wydatkiem , niekiedy trudnym do udźwignięcia. Pomyślałem, że „imieniny” Poznania część rodzin chętnie spędziłaby podziwiając i korzystając z miejskich atrakcji, do których Miasto zapewniłoby darmowy dojazd.

W tym dniu Urząd Miasta organizuje w Ratuszu uroczystą sesję, mieszkańcy również powinni zostać docenieni i obdarowani upominkiem w postaci bezpłatnych przejazdów.

Szkoda, że Pan Prezydent tego pomysłu Radzie Miasta nie przedstawił, za to odpisał mi, że taki dzień jest niemożliwy. Mam nadzieję, że w następnych latach uda mi się ten pomysł przeforsować .

Góra Morasko jest położona na terenie Rezerwatu Morasko. Rezerwat ten jest jedynym w skali Polski terenem na którym można podziwiać ślady upadku meteorytu. To miejsce idealne do promowania miasta. Gdyby połączyć zwiedzanie Rezerwatu Meteorytu ze spacerem na pobliskie wzgórze, z którego przy ładnej pogodzie rozciąga się imponująca panorama miasta, powstałaby bardzo interesująca propozycja turystyczna. Uważam, że wybudowanie wieży widokowej na wzgórzu przy ul. Morenowej, parkingu umożliwiającego dojazd osobom mającym trudności z poruszaniem się , oraz bezpiecznej ścieżki pieszo-rowerowej łączącej pętlę na Os. Sobieskiego z rezerwatem i punktem widokowym wzmogłoby zainteresowanie północną częścią Poznania, otwierając przed mieszkańcami i turystami nowe możliwości interesujących peregrynacji. Od dwóch lat wnioskuję ten projekt do Budżetu Obywatelskiego, i chociaż nie znajduje on uznania wśród urzędników Miasta Poznania, przepadając w pierwszej fazie wyboru, liczę na to, że w końcu uda mi sie przekonać Urząd Miasta do zainwestowania w w/w inwestycje .

 

© R. Wojciechowicz. Wszelkie prawa zastrzeżone.                                                 Mamy dziś 2020-05-31 i już 65937 odsłon. CCBot