W radzie osiedla

     Reforma Rad Osiedlowych w 2010 zwiększyła ich kompetencje ale także dała więcej pieniędzy na działania . Możliwość wpływu na rozwój naszej okolicy ma bardzo ważne znaczenia dla mieszkańców ale tez nie zawsze idzie to w parze z działaniami Urzędu Miasta. Przez ostanie trzy lata wykonano sporo inwestycji które przyczyniły sie do zwiększenia bezpieczeństwa na naszym terenie ale tez wykonano inwestycje dla dzieci i młodzieży .

     Jednym z bardzo ważnych elementów bezpieczeństwa jest chodnik który jest bardzo drogi w realizacji a Miasto nie chce się dokładać   finansowo do inwestycji i zakłada ich budowę z naszych środków . W ciągu ostatnich trzech lat wybudowano ponad 800 m chodnika ( ul . Radojewo - ok. 400 m i ul. Morasko ok. 400 m ) i prawie 900 m oświetlenia drogowego na ul. Piołunowej . Obecnie czekamy na pozwolenie na budowę aby realizować jeszcze w tym roku chodnik przy ul. Morasko na odcinku od cmentarza aż do ul. Szklarniowej . Ponadto wykonujemy dokumentacje na odcinek od przejazdu kolejowego do ul. Meteorytowej ( wjazd do Suchego lasu ) i walczymy o środki finansowe na jego realizacje . Jest juz zlecone wykonanie projektu chodnika przy ul. Radojewo od ul. Wiesiołkowej do ul. Jaśkowiaka . Ponadto na ukończeniu jest wykonanie projektu oświetlenia drogowego na ul. Huby Moraskie na długości ok 700 m . Problemy były przy uzgadnianiu układu drogowego przy ul. Glinienko i okolic przez ZDM ale ostatecznie udało sie doprowadzić do wprowadzenia zmian i czekamy na korektę projektu .

   Nasze osiedle posiada dwa tereny zielony przy ul. Lubczykowej i ul. Morasko które są sukcesywnie zagospodarowywane . Dbając o kondycje fizyczną naszych mieszkańców wybudowano dwie siłownie zewnętrze ( na obu terenach ) . Dla zwiększenia bezpieczeństwa oba place ogrodzono aby nieproszeni goście ( psy i dziki ) nie stwarzały zagrożenia dla ćwiczących .Przy ul. Lubczykowej zlikwidowano stare zniszczone urządzenia zabawowe i zakupiono nowe , a przy ul. Morasko zabudowano całkiem nowe . Jeszcze w tym roku będą zabudowane kolejne urządzenia siłowni zewnętrznej ( na każdym placu ) a przy ul. Morasko dodatkowo dwa urządzenia zabawowe. Oprócz placów zabaw posiadamy dwa boiska sportowe - te przy ul. Lubczykowej zostało wybudowane dzięki wygrania konkursu grantowego i jest z nawierzchnią sztuczną a drugie przy ul. Morasko zostało sfinansowane z pieniędzy Rady Osiedla i ma nawierzchnie trawiastą . Przy każdym boisku planowe jest wybudowanie parkingu i ścieżek oraz dalsze zagospodarowywanie tych terenów . Na 10 miejsc postojowych wybudowana juz parking przy ul. Morasko a docelowo ma być ich 30 .

   Ważnym działaniem ze strony Rady jest integracja z mieszkańcami i organizowanie zajęć dla dzieci i młodzieży . Od ponad dwóch lat w naszej siedzibie przy ul. Morasko 57 mamy harcerzy którzy czynnie biorą udział w naszych działaniach i zapraszają wszystkich chętnych do wspólnych działań. W drugiej siedzibie przy ul. Radojewie 20 o od połowy października prowadzone będą zajęcia dla dzieci z gliny .W dalszej perspektywie planujemy rozwój zajęć i działalności w tym kierunku .

   Przez ostanie trzy lata nastąpił znaczący rozwój naszego osiedla i czynione działania maja zapewnić jego kontynuacje . Zawsze jest niedosyt że mogłoby sie zrobić więcej ale przeszkoda są ograniczenia finansowe. Mamy nadzieję ze poza budżetem Rady Osiedla będzie udawało się zdobywać dodatkowe pieniądze .

z wyrazami szacunku

Przewodniczący Zarządu Osiedla Morasko - Radojewo

Paweł Matuszak

 

© R. Wojciechowicz. Wszelkie prawa zastrzeżone.                                                 Mamy dziś 2020-05-31 i już 65936 odsłon. CCBot