Motoryzacja

   Motoryzacją i samochodami interesuje się prawie każdy facet . Są to dwa tematy na które można rozmawiać godzinami . Od małego pasjonowałem sie motoryzacją tą polską jak i zagraniczną . Polski przemysł motoryzacyjny miał kilka modeli samochodów a w tym Fiata 125 p którego bardzo lubiłem . Historia tego modelu zaczyna sie w 1967 a kończy 1991 roku . Obecnie remontuje model z 1969 roku i mam nadzieje że za rok będzie ukończony . Dużo , dużo pracy aby doprowadzić Fiacika do świetności i wyglądu z pierwszej jego serii produkcyjnej . Prace trwają powoli ale systematycznie :)

     Jedną ze wspanialszych rzeczy była możliwość nauki jazdy samochodami terenowymi w trudnym terenie. To co na pierwszy rzut oka wydaje sie proste w praktyce było trudne i dużo zależało od umiejętności kierującego . Godziny nauki na torze terenowym w Książu Wielkopolskim przyniosły efekty . Ciekawa przygoda a i wiedza zdobyta na pewno się przydadzą. Jednym z instruktorów był kierowca rajdowy i uczestnik rajdów Paryż - Dakar Pan Grzegorz Baran . Rozmowa o rajdzie , przygotowaniach , trasie były bardzo ciekawe i przyczyniły się do zapoznania z trudnościami z jakimi musza uporać sie kierowcy .To co dla kibica czy telewidza jest sprawą oczywistą nie jest takie proste dla uczestnika a dotyczy kwestii finansowych . Rajd ten jest imprezą bardzo drogą i szukanie sponsorów nie jest takie proste . Ciekawa rozmowa i jazda z Panem Grzegorzem były bardzo cenne .

        

 

 

© R. Wojciechowicz. Wszelkie prawa zastrzeżone.                                                 Mamy dziś 2020-05-31 i już 65949 odsłon. CCBot